اقتصاد ایرانی

آخرین نظرات
  • ۱۳ دی ۹۶، ۱۳:۳۵ - الهه
    jalebe!!!!

۶۹ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

۲۹
آذر

حسن کریم‌زادگان، دکتری اقتصاد محیط ‌زیست و دانشیار واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تهران است. با او که ریاست مرکز تحقیقات اقتصاد محیط زیست پژواک را نیز بر عهده دارد، درباره بودجه سازمان محیط ‌زیست و راه‌های درآمدزایی این سازمان گفت‌‌وگویی کوتاه انجام دادیم.

معمولا بودجه تخصیص‌یافته به سازمان حفاظت محیط ‌زیست با اعتراض اهالی محیط ‌زیست مواجه می‌شود و آن‌ها معتقدند این بودجه بسیار کم است. آیا این‌طور است؟
بله، با توجه به وسعت عرصه‌های طبیعی در ایران، این بودجه برای حفظ این مناطق کفاف نمی‌دهد و این موضوع هر سال اعتراض سازمان و اهالی محیط ‌زیست را به دنبال دارد. دولت با نظم‌بخشی به سیستم بودجه‌ریزی، باید بتواند ضمن افزایش بهره‌وری، بودجه مناسب را اختصاص دهد. اخیرا در این زمینه کارهای خوبی انجام شده است، اما کافی نیست و مخصوصا محیط‌ زیست به اقدامات عاجلی نیاز دارد. به‌عنوان مثال پروژه‌های مهمی چون احیای تالاب‌ها و عرصه‌های طبیعی که در سال‌های گذشته به‌شدت از آن‌ها بهره‌برداری شده ‌است و تهی شده‌اند، بدون پول ممکن نیست.
اما عده محدودی هم می‌گویند محیط ‌زیست نباید صرفا مصرف‌کننده بودجه باشد و می‌تواند درآمد پایدار داشته باشد. نظر شما در این باره چیست؟ آیا ایجاد درآمد با شرایط فعلی امکان‌پذیر است؟

۲۹
آذر


در پی برگزاری مراسم قرعه­ کشی سومین جشنواره حساب­های پس­انداز قرض­الحسنه بانک آینده، طی مراسمی در تهران و شهرستان­ها، جوایز این دوره از جشنواره، به برندگان خوش شانس اهدا شد.
به گزارش شمانیوز، در همین راستا، روز دوشنبه، 27 آذرماه سال­جاری، مراسم اهدای ده (10) کمک هزینه خرید مسکن به ارزش یک (1) میلیارد ریال، پنجاه (50) دستگاه خودروی رنو ساندرو، هفتصد و پنجاه (750) کمک هزینه خرید صنایع دستی و سایر جوایز نقدی و غیرنقدی با حضور مشتریان، اعضای هیأت مدیره و تعدادی از مدیران و کارکنان بانک آینده برگزار و برندگان خیراندیش جوایز خود را دریافت کردند.

شایان ذکر است؛ طرح افتتاح حساب­های قرض­الحسنه پس­انداز بانک آینده تا پایان شهریورماه سال ­جاری ادامه داشت و مورد استقبال چشم­گیر هم­وطنان خیراندیش و ارجمند قرار گرفت.

یـادآوری می­نـماید؛ حساب­های قرض­الحـسنه پـس­انداز موجود، در صورت حفظ و افزایـش موجودی خود، تا پایان شهریورماه 1397، در قرعـه­کشی سال بعد نیز، شرکت داده می­شوند.

گفتنی است؛ به­زودی، اطلاعات و جزئیات چهارمین دوره قرعه­کشی حساب­های پس­انداز قرض­الحسنه بانک آینده نیز، به اطلاع هم­وطنان گرامی خواهد رسید. هم­چنین، میزان امتیازات متعلقه به صاحبان حساب­ها بر اساس میزان موجودی و زمان ماندگاری حساب در بانک، محاسبه خواهد شد.


منبع: روابط عمومی بانک آینده۲۹
آذر

برند سازی زبان مشترکی بین بنیان گذاران استارت آپ ها، مدیران برند و بازاریابی است که می تواند کسب وکار نوپای شما را به یک اهرم قدرتمند در دنیای کسب وکار تبدیل کند.

برند های زیادی در طول چند سال اخیر در کشورمان متولد شده اند. بعضی موفق بوده اند و برخی از گردونه رقابت حذف شده اند. یکی از دلایل مهم شکست کسب و کار های کوچک و بزرگ، عدم پیروی از دستورالعمل های علمی برند سازی است.

در این مطلب به نقل از نوپانا به نکات مهمی که پیش از قدم گذاشتن در مسیر برند ینگ کسب وکار، دانستن آنها ضروری است، می پردازیم.

رسانه

به کلیه ابراز های رسانه جمعی، از رسانه های چاپی مانند روزنامه، مجلات و رسانه های الکترونیک مانند رادیو و تلویزیون گرفته تا رسانه های دیجیتال در بستر اینترنت را رسانه می گویند.

خرید رسانه

خرید رسانه خدمتی است که توسط آژانس های تبلیغاتی خاص ارائه شده است و این خدمت شامل مذاکره با صاحبان رسانه های مختلف برای کسب فضای تبلیغاتی است.

بسته اطلاعاتی رسانه ای

به مجموعه ای از اقلام تبلیغاتی که توسط صاحب رسانه، برای فروش رسانه اش توزیع می شود، پکیج یا بسته اطلاعاتی رسانه می گویند. این بسته معمولا شامل اطلاعات جمعیت شناختی مخاطبان، هزینه ها، بیان موقعیت ها و موارد مرتبط است که در حقیقت در برگیرنده تمامی مواردی است که یک آگهی دهنده برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد خرید یک رسانه به آنها نیاز دارد.

برنامه ریزی رسانه

در برنامه ریزی رسانه شرکت ها اهداف راهبردی خود را تحلیل و برنامه روزانه عملیاتی قابل اجرایی را تدوین می کنند. این برنامه برای به حداکثر رساندن بازدهی سرمایه گذاری است. این بازدهی سرمایه گذاری قرار است در تبلیغات و برنامه ریزی ترویجی انجام شود که خود منجر به ارتقای اعتبار برند در فضای کسب وکار می شود.


۲۹
آذر

یک کارشناس بانکداری الکترونیکی با ارائه تعریفی از اقتصاد دیجیتالی به اهمیت استارت آپ‌ها در تحقق این مفهوم در اقتصاد کشور پرداخت و اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در این حوزه به تنهایی کافی ندانست.

سیدمحمدامین حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اقتصاد دیجیتالی را استفاده از پلت فرم‌های دیجیتال مانند سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های مجازی در فضای فعالیت اقتصادی تعریف و اضافه کرد: فعالیت‌هایی چون پرداخت‌های روزمره و تراکنش‌ها که به صورت ناخودآگاه در فضایی غیر از فضای سنتی اتفاق می‌افتد از نمودهای عینی مفهوم اقتصاد دیجیتال در کشور است؛ امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ با سرمایه بزرگ اقتصادی در حیطه فناوری اطلاعات قرار گرفته‌اند که اهمیت هرچه بیشتر حوزه دیجیتالی را در اقتصاد جهانی نشان می‌دهد.

۲۹
آذر

بانک آینده در راستای توجه به نیازهای مشتریان و ارزش آفرینی هر چه بیشتر برای آنها، طرح بیمه رایگان سپرده‎گذاران را از تاریخ 22 مهرماه امسال در شعب خود عملیاتی کرد. 

به گزارش روابط عمومی بانک آینده، طرح بیمه رایگان سپرده گذاران بانک آینده، خدمت نوینی است که از سوی این بانک به پاس همراهی و وفاداری مشتریان به آنها عرضه می شود. در این طرح، سپرده گذاران بانک آینده، به صورت رایگان و با شرایط ویژه، تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی (جبران هزینه های بستری در بیمارستان)، بیمه آتش سوزی منازل مسکونی، بیمه عمر و حوادث از طریق شرکت بیمه رازی قرار می گیرند.

هر یک از مشتریان بانک آینده، در صورتی که دارای انواع سپرده بلندمدت یک ساله با مجموع مبالغ ۵۰ میلیون ریال و بیشتر تا سقف 200 میلیون ریال باشند، به طور خودکار تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار خواهند گرفت.

همچنین کلیه مشتریانی که موجودی سپرده آنها نزد بانک آینده، بین 200 الی 500 میلیون ریال باشد از مزایای بیمه آتش سوزی منازل، بیمه عمر و حوادث و در صورتی که سپرده آنها بیش از ۵۰۰ میلیون ریال باشد، علاوه بر بیمه های آتش سوزی منازل و بیمه عمر و حوادث از خدمات بیمه درمان تکمیلی نیز بهره مند خواهند شد.

این طرح در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی، با توجه به مبلغ سپرده گذاری بلند مدت و با امتیازات مختلف، برای مشتریان بانک آینده در نظر گرفته شده است.

مشتریان بانک آینده می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به شعب مراجعه یا با شماره تلفن 27663200-021 تماس حاصل کنند.

۲۸
آذر


اگرچه برخی بر این باورند که موفقیت امری ذاتی است و تنها برخی افرد با ویژگی و شرایط خاص قادر به دستیابی به آن هستند، با این حال واقعیت این است که این شرایط تنها می تواند سرعت پیشرفت و ترقی انسان را افزایش داده و به اصطلاح کار را آسان تر کند. درواقع همه چیز به دست خود افراد است و این امر به این معناست که هر فردی می تواند به خواسته های خود دست پیدا کند. اگرچه این واقعیت کاملاً ساده است با این حال اکثر افراد در این زمینه با مشکل مواجه بوده و همین امر باعث می شود تا شاهد تنها قشر محدودی از افراد کاملاً موفق باشیم.

۲۸
آذر


کمپین های موفق همیشه می توانند الهام بخش باشند. در این مطلب 10 کمپین تعاملی موفق خاورمیانه را به شما معرفی می کنیم.

۲۸
آذر


نکته قابل توجه نسبت به بیلبوردهای تبلیغاتی این است که دیگر مدل های رایج نمی توانند مخاطب را مانند 20سال پیش جذب خود کنند. بدون شک این اتفاق امری طبیعی محسوب می شود به این خاطر که هر اقدامی محدوده زمانی خاص خود را دارد و پس از آن از میزان تأثیر آن کم خواهد شد. با این حال کنار گذاشتن یکی از شیوه های مرسوم تبلیغاتی نیز اقدامی هوشمندانه محسوب نمی شود و تحت این شرایط پرسشی که مطرح است این است که چه باید کرد؟

درواقع هیچ کس نمی تواند اهمیت و تأثیر این شیوه تبلیغاتی را زیر سؤال ببرد با این حال معضلی که در این رابطه وجود دارد که منجر به کاهش توجه ها به آن شده است این است که افراد با توجه به افزایش سرعت وسایل نقلیه و همچنین تمایل به چیزهای جدید دیگر چندان توجهی به بیلبوردهای موجود با سبک کاری قدیمی نشان نخواهند داد. تحت این شرایط لازم است به جای حذف تبلیغات بیلبوردهای، سبک و نحوه انجام کار را به روز کنید که در ادامه به بررسی اقدامات لازم در این رابطه خواهیم پرداخت.

۲۸
آذر


معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران گفت: تخریب کاخ ثابت پاسال منتفی شده است و شهرداری در دوره قبل رای تخریب آن را صادر کرده بود و اکنون مالکان در صدد حفظ آن هستند.

مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه شهرداری در دوره قبل رای به تخریب بزرگترین و گرانترین خانه ایران که در خیابان جردن تهران است، صادر کرده بود، اظهار کرد: در این دوره شهرداری این حکم را لغو کرده و در حال حاضر تخریب کاخ ثابت پاسال منتفی شده است.

معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران با بیان اینکه منتظریم تا طرحی برای بهره‌برداری از این بنا آماده شود، گفت: اکنون مالکان این بنا در صدد فراهم کردن طرحی هستند که بتوان ضمن نگهداری از بنا از آن به عنوان مجتمع هم استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه مالکیت کاخ ثابت پاسال در اختیار یکی از نهادهای کشوری است، اظهار کرد: مسئولیت حفظ بناهای تاریخی بر عهده سازمان میراث فرهنگی است و آنچه که شهرداری در این موضوعات باید عمل کند، این است که به هیچ وجه مجوزی برای تخریب این بناها صادر نکند.

حجت با اشاره به قانونی در خصوص استفاده از بناهای تاریخی بیان کرد: بر اساس این قاعده بناهای قابل استفاده‌ای که می‌توانند عمر بیشتری داشته باشند باید از سوی شهرداری مورد بازنگری مجدد قرار گیرند و شهرداری می‌تواند به جای اینکه آن‌ها را تخریب کند، پیشنهاد استحکام‌بخشی را به مالکان آن‌ها دهد.


۲۸
آذر


شنیدن داستان موفقیت افرادی که هیچ سرمایه‌ای برای شروع کسب‌و‌کار خود نداشتندT به ما امید می‌دهد که بر مشکلات کسب‌و‌کار خود غلبه کنیم.

شنیدن داستان‌های کار‌آفرینانی که با استفاده از سرمایه قبلی خود یا دیگران، کسب‌و‌کاری را شروع کردند، خبر جدیدی نیست. در پشت صحنه‌ی این داستان‌ها، تلاش‌های شبانه‌روزی این افراد است که توانسته‌اند کار جدیدی شروع کنند؛ اما افرادی هم هستند که از هیچ شروع کردند و به بالاترین قله‌های موفقیت رسیدند؛ داستان این افراد حاوی نکته‌هایی است که تاریخ را دگرگون می‌کند. در این مقاله به بررسی برخی از این موفقیت‌ها می‌پردازیم.

این افراد از جایی شروع کردند که سرمایه‌، تجربه یا حتی تحصیلات نداشتند؛ اما همچنان به مسیر خود ادامه دادند و موفقیت‌های فراوانی کسب کردند.

سؤال این جا است: این افراد چگونه توانستند دست به انجام این شاهکار‌ها بزنند و ما چه نکته‌ای می‌توانیم از آن‌ها یاد بگیریم؟

۲۸
آذر

هیئت مشاوره‌ای ماده ۴ صندوق بین‌المللی پول در گزارش پایانی مأموریت سال ۲۰۱۷ برای ایران پیش‌بینی کرده است رشد تولید ناخالص داخلی واقعی در سال ۱۳۹۶ (۱۸-۲۰۱۷) به ۴.۲ درصد برسد.


به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،همچنین در این گزارش تاکید شده است، ایران اصلاحات در بخش مالی را در دستور کار قرار دهد. صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود از انجام اصلاحات در نظام جامع یارانه‌های نقدی با هدف حمایت درآمدی از اقشار فقیر جامعه در بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۷ (۱۹-۲۰۱۸)  استقبال کرده است.

متن کامل گزارش پایانی مأموریت هیأت مشاوره‌ای ماده ۴ صندوق بین‌المللی پول در سال ۲۰۱۷ برای ایران به شرح زیر است.
۲۷
آذر
به گزارش خبرگزاری تسنیم، کیومرث محرابی در خصوص قهرمانی تیم کشتی فرنگی بیمه رازی در رقابت های جام باشگاه های جهان اظهار داشت: این قهرمانی نتیجه تلاش کادر فنی، مدیریت منسجم و همین طور عملکرد خوب کشتی گیران به دست آمد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کیومرث محرابی در خصوص قهرمانی تیم کشتی فرنگی بیمه رازی در رقابت های جام باشگاه های جهان اظهار داشت: این قهرمانی نتیجه تلاش کادر فنی، مدیریت منسجم و همین طور عملکرد خوب کشتی گیران به دست آمد. تیم کشتی فرنگی بیمه رازی با این قهرمانی به پرافتخارترین تیم کشتی فرنگی جهان تبدیل شد.وی ادامه داد: این تیم در طی 3 سال شرکت در مسابقات جام باشگاه های جهان، 2 قهرمانی و یک مقام سومی به دست آورد و در حال حاضر پرافتخارترین تیم کشتی فرنگی جهان است.محرابی در خصوص عملکرد تیم کشتی آزاد بیمه رازی در رقابت های جام باشگاه های جهان تصریح کرد: ورزش غیرقابل پیش بینی است البته هدفگذاری ما کسب عناوین قهرمانی است و کادر فنی تیم کشتی آزاد هم تلاش زیادی داشته است. این تیم هم پرافتخارترین تیم کشتی آزاد جهان است اما امسال نتوانست قهرمان شود.

مدیر تیم های ورزشی بیمه رازی در خصوص احتمال برکناری غلامرضا محمدی از سرمربیگری تیم کشتی آزاد این باشگاه تصریح کرد: احتمال تغییر کادر فنی تیم کشتی آزاد وجود دارد. اگر قرار بر این شد که جابجایی صورت بگیرد 3،4 گزینه را مدنظر داریم تا در نهایت بهترین گزینه را انتخاب کنیم.وی در پاسخ به این سوال که بیمه رازی قصد تیم داری در فوتبال را دارد یا خیر، گفت: چنین تصمیم نداریم و سعی کردیم در رشته های المپیکی فعالیت کنیم. در حال حاضر در رشته های تکواندو در بخش بانوان، وزنه برداری، کشتی آزاد و کشتی فرنگی فعالیت می کنیم. فعالیت در تکواندو هم به خاطر احترام به اولین مدال المپیکی بانوان بود که توسط کیمیا علیزاده صورت گرفت. محرابی در پایان در مورد این که آیا بیمه رازی هم مثل برخی اسپانسرها تنها برای مدتی محدود تیمداری خواهد کرد، خاطرنشان کرد: حضور ما در ورزش همیشگی خواهد بود و تا زمانی که کشتی است از این رشته حمایت خواهیم کرد. قهرمانی در مسابقات مختلف کشتی بهانه ای است تا به کشتی خدمت کنیم و در بحث اقتصادی کشتی گیران کمک کرده باشیم.
۲۶
آذر
اگر لایحه عوارض خروج از کشور تصویب شود رسما تبدیل به کشوری می شویم که بیشترین میزان عوارض مسافرتی به نسبت میانگین حقوق را دریافت می کند.
روزنامه هفت صبح - علی هادی زاده: اگر لایحه عوارض خروج از کشور تصویب شود رسما تبدیل به کشوری می شویم که بیشترین میزان عوارض مسافرتی به نسبت میانگین حقوق را دریافت می کند. طبق بررسی های ما در بیشتر کشورهای دنیا نه تنها مالیات ها بسیار کم وضع شده اند و با توجه به حقوق های چندهزار دلاری در حدود 10 تا 50 دلار قرار دارند، بلکه معافیت های زیادی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است. به علاوه تقریبا در 80 درصد کشورها این عوارض فقط در مسافرت های هوایی اخذ می شوند.

با همه این داستان ها اگر نگاهی به فرآیند اخذ مالیات در کشورهای مطرح دنیا بیندازیم، متوجه می شویم اولا هدف آنها با هدف دولتمردان ما بسیار متفاوت بوده و جدا از این حتی با هدف های خاص شان در بسیاری از کشورهای اروپایی که فرهنگ پرداخت مالیات جا افتاده است، مردم واکنش منفی به آن نشان داده اند.
۲۶
آذر


اقتصاد ایران: در مقر فضایی کندی ناسا منطقه ای با کاشی های هوشمند مفروش شده که انرژی آن از پنل خورشیدی تامین می شود و مجهز به فرستنده وای فای و بلوتوث است.

۲۶
آذر


به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی، مراسم افتتاح ساختمان جدید شعبه سرپرستی بیمه رازی در استان اصفهان برگزار شد.
آیین مراسم افتتاح ساختمان جدید شعبه سرپرستی بیمه رازی در استان اصفهان با حضور دکتر امراللهی مدیرعامل شرکت، مشاوران، معاونان و نمایندگان بیمه رازی و مهمانان ویژه از روسای شعب شرکت های بیمه، کارگزاران، مدیران عامل شرکت های سرمایه گذاری توکا، توکاسبز در محل سالن میخک هتل کوثر در تاریخ ٢٣ آذرماه برگزار شد.
مراسم با سخنرانی سرپرست شعبه اصفهان بیمه رازی آقای مومنی آغاز و گزارشی از فعالیت های این شرکت را در استان اصفهان بیان نمود.
در ادامه ریاست شورای هماهنگی بیمه های بازرگانی در استان جناب آقای برومند سخنرانی خود را حول محور پتانسیل های موجود در استان اصفهان برای صنعت بیمه بیان نمود.
دکتر امراللهی مدیرعامل بیمه رازی با سخنرانی در این مراسم بر مقوله مشتری مداری و استفاده از خرد جمعی و کارگروهی تأکید کرد. پرداختن به بحث مسئولیت اجتماعی، توجه به نمایندگان و شبکه فروش و آموزش را از اقدامات مهم بیمه رازی دانست.  توجه به شعار جان، مال و مسئولیت خود را محافظت کنید از شاخص های مدنظر می باشد.
این مراسم در محل ساختمان جدید این شعبه ادامه یافت.