اقتصاد ایرانی

آخرین نظرات
  • ۱۳ دی ۹۶، ۱۳:۳۵ - الهه
    jalebe!!!!

اقتصاد ایرانی: اندیشکده مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی (CSIS) در مطلبی می نویسد: در حالی که مورد تجاری توانمند سازی اقتصادی زنان شروع به شکل گرفتن کرده، شرکت های چند ملیتی به صورت فزایند ه ای به دنبال ایجاد برنامه هایی با هدف بهبود زندگی و شرایط زندگی این زنان در زنجیره تامین خود هستند. از طریق اقدام جمعی- رویکردی که به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تمرینات بهتر در میان تمرین کنندگان وابسته بوده- شرکت ها می توانند از یکدیگر یاد گرفته و اکوسیستمی ایجاد کنند که زنان را توانمند سازد. این اکوسیستم از سازمان ها و شرکت های زیادی که در راستای هدف مشترکی کار می کنند، تشکیل شده و باید موانعی را که برای زنان کارآفرین و زنانی که در کارخانه ها کار می کنند منحصر بفرد بوده را از سر راه بردارند.

ایجاد یک اکوسیستمی که از فعالیت تجاری زنان و زنان کارآفرین حمایت می کند نیازمند شرکت های چند ملیتی و سهامدارانی است که همکاری کرده و اطلاعات و داده های خود را به اشتراک بگذارند. اگرچه، این چالشی برای شرکا برای ایجاد یک طرح اجرایی مشترک بوده که در همان زمان نیز باید از گرایش های رقابتی خودداری کنند. این مورد تجاری برای افزایش تنوع در میان یک زنجیره تامین همچنان نو به نظر می آید و برخی سازمان ها تنها برنامه هایی را تثبیت کرده که می تواند به صورت مستقیم بر خط پایین آنها تاثیرگذار باشد. با منابع محدود، داده ها و تجارت، این اکوسیستم به همکاری و ارتباطات افزایش یافته در میان شرکت ها، سازمان ها و زنانی که آنها حمایت می کنند، وابسته است.

پیشنهادات برای حمایت از زنان کارآفرین شامل موارد زیر است:

- ایجاد یک مسیر شفاف برای زنان کارآفرین که به برنامه های آموزشی در زنجیره تامین منجر شود.

- به اشتراک گذاشتن داده و بهترین تمرین ها

- استفاده از اهرم فشار شرکت های چند ملیتی برای تاثیرگذاری بر رفتار بانک ها

- ایجاد تعهدات مشترک و کاهش هزینه تراکنش های مالی شرکت ها

- اطمینان حاصل کردن از این موضوع که مذاکرات قاطعانه و فعالانه بوده است.

اکوسیستم برای زنانی که در کارخانجات هستند به صورت متفاوتی در مقایسه با زنانی که کارآفرین هستند نگاه می کند. موانعی که برای زنانی که در کارخانجات فعالیت می کنند با وابستگی های متعددی از جمله، موقعیت، شرایط اقتصادی و فضای سیاسی مواجه است و نمی توان یک راه حلی را که برای تمام زنان کارگر در این کارخانجات ارائه کرد.

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی